1. Správná příprava podkladu je základ
Nátěr Sigma Memo Paint 2K lze použít na zeď (např. sádrokarton, sádrové omítky, architektonický beton atd.) nebo na dřevěné povrchy či povrchy na bázi dřeva (např. laminované desky, desky MDF, HDF).
Podklad musí být před aplikací pevný, čistý, suchý, odmaštěný, zbavený prachu a jiných nečistot. Dřevěné povrchy nejprve do hladka zbruste. Zdi musí být opatřeny finálním nátěrem oděruvzdorným za mokra, nejlépe Balakrylem UNI či Primalexem Fortissimo. Pokud by byl nátěr Sigma Memo Paint aplikován na nedoporučené (tj. neomyvatelné) barvy, hrozí žloutnutí podkladu nebo jeho odlupování.

2.Natírání zvládne i zkušenější laik
Bázi (složka A) nejprve důkladně promíchejte, následně přidejte tvrdidlo (složka B) a míchejte cca 3 minuty, aby se složky spojily. Po smíchání je nutné směs spotřebovat do 4 hodin. K natírání budete potřebovat vhodný molitanový váleček, případně štětec. Během natírání a po jeho skončení zajistěte dostatečné větrání místnosti. Povrch bude suchý po 24 hodinách, psát na něj můžete po zhruba 5. dnech.

3. Bílá tabule přes celou stěnu
V kanceláři i doma se už nemusíte omezovat nevzhlednou bílou tabulí. Můžete dát průchod svému talentu přes celou stěnu. „Nátěr doporučujeme aplikovat na celou plochu stěny až k podlaze, protože má tendenci stékat přes vymezovací malířské pásky i zatékat za ně.